web analytics

İstanbul’da yarın hava bugünkü gibi gökgürültülü ve sağnak yağışlı olacakmış. Olsun… Ne yapalım şimdi, Pazar gününü yağışa teslim vaziyette evde mi geçirelim.

Moda’da bulunan Hamov’da Ermeni mutfağından birkaç lezzet tatdıktan sonra, çay saatini Moda Caddesi üzerinde bulunan Gaziantep Mutfağı’na has börek, çörek ve pastalarla geçiştirip, final kıvamındaki akşam yemeğini yine Moda Caddesi üzerinde bulunan Karadeniz Anzer Mutfağı’nda yapmak  bu bol  gökgürültülü ve bol sağnak yağışlı Pazar’ın şan-ı keyfi olsun.

Çünkü, Kadıköy’de  lezzet keşfi yapmak  “İstanbul’da yağmurlu bir Pazar günü yapılacak en iyi 10 şey ” adlı bir liste hazırlansa ilk 5′ in arasına  kafadan girer. Eğer bu listeye  Osmancık’taki Meyhane’de içilecek bir kadeh rakıyı da eklerseniz  1′ incidir.

Bu yaziya 6 yorum yapilmis.

 • Moda deyince Koço,dondurmacı Ali Kadıköy de Çiya ve Pastaneler şahı Baylan..Hacı Bekir.

  • Haklısınız, bir günde hepsini gezmek mümkün olmayacağından küçük bir derleme yaptım.

 • Bu servisin geç gelmeyeceği anlamına gelir mi? O gün gördüklerimden sonra bence hayır. Yöresel tatlar kadar müşteriye gösterilen ilgi de önemlidir.

  • Tabiki de servisin geç geleceği anlamına gelmez. Ama orada da mantı yenmez…

 • Her pazar arkadaşlarla Moda Arena’da halı saha maçları için bir araya geliriz. Karşıda oturduğum için vapurla Kadıköy’e geçtikten sonra Moda Caddesi’ni kullanarak sahaya kadar yürürüm. Yine bir maç günü yürürken çok acıktığımı fark ettim. O gün de arkadaşımla telefonda Mantı muhabbeti olmuştu, canım çekti. Velhasıl, Karadeniz Anzer Mutfağı’nı gördüm ve düşünmeden girdim. Ama çıkarken pişman olarak çıktım.

  Sıralama gayet güzel de yaklaşık 50 dakikada mantı servisi yapan Karadeniz Anzer Mutfağı’nın yerine alternatif üretmek lazım. Zaman kaybı yaşamak istemeyenler için tavsiyemdir.

  • Karadeniz Anzer Mutfağı’na gidince Karadeniz’e özgü lezzetleri tatmak lazım. Vakfıkebir tereyağından yapılan Kuymak’ı, İspir kuru fasulyesinden yapılan güveçte kuru fasulyesi, hamsili pilavı tatmak gibi…

Yorum yapmak istermisiniz?

RSS yapılandırılmış değil.

———————————————————–

————————————————————

———————————————————-

———————————————————-

———————————————————

———————————————————

———————————————————

——————————————————–

————————————————————

——————————————————–

———————————————————

———————————————————–

——————————————————-

———————————————————–

E-mail adresinizi yazın

yeni yazılar posta adresinize gönderilsin
(E-posta adresinize gönderilen linki tıklamayı unutmayın)

——————————————————–

————————————————————

YAZI ETİKETLERİ

———————————————————-

———————————————————–

Yazıların ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

————————————————————–

Bu sitede emeğe saygı esastır