web analytics

Bu websiteyi takip eden, öğrencisi ilköğretimde ya da lise de okuyan  birçok veli vardır muhtemelen. Muhtemelen de öğrencileri okul gezisine gitmeden önce, kendilerine matbu olarak sunulan ve bir-iki cümlecikten oluşan bir gezi izin dilekçesini dolduruyor ve imzalıyorlardır.

Aşağıdaki gezi veli izin dilekçesini 5. sınıfla Mayıs ayının son haftası yapacağım İstanbul’un 3 tepesi’ni konu alan gezi için kaleme aldım. Söz konusu dilekçeyi, gezi yapacak öğretmen arkadaşlarıma ve velilere bir örnek teşkil etmesi için yayınlıyorum. Bu kadar detayı öğrenciler hakettiği gibi veliler de hakediyor çünkü.

Aynı zamanda aşağıdaki gezi veli izin dilekçesi İstanbul’un 3 tepesinde bulunan tarihi anıtların neler olduğuna dair bilgiler içeriyor. Merak buyuran sadece bu bilgiler için bile okuyabilir.

 

“İstanbul’un 3 Tepesi Gezisi”  veli izin dilekçesi

 

5/… sınıfıyla ……………….tarihinde  “İstanbul’un 3 tepesi “ adlı bir gezi yapılacaktır. Söz konusu gezide İstanbul’un 1.2. ve 3. tepeleri bir yürüyüş güzergahı dahilinde gezilecek olup aşağıdaki gezi rotası izlenecektir.

1.Tepe:

Mil Taşı’nın yanında durulup İstanbul’un 1. Tepe’sinde süsleyen Sultanahmet Meydanı, Sultan Ahmet Camisi, dikilitaşlar, Topkapı Sarayı ve Ayasofya ile genel bilginin verilmesiyle başlayacak olan gezi, Divanyolu Caddesi, Cevri Kalfa Sıbyan Mektebi ve Firuz Ağa Camisi tanıtımı ile devam edecektir.

2. Tepe:

2. Mahmut Türbesi ve haziresi
Köprülü Kütüphanesi
Basın Müzesi
Köprülü Mehmet Paşa Medresesi
Çemberlitaş Sütunu
Vezir Hanı
Nur-u Osmaniye Külliyesi
Atik Ali Paşa Külliyesi ve medresesi
Çorlulu Ali Paşa Medresesi
Kapalıçarşı Beyazıt Kapısı

3. Tepe:

Beyazıt Meydanı
Beyazıt Camisi ve külliyesi
Beyazıt Kulesi
İstanbul Üniversitesi kapısı

3.Tepe’deki bu tarihi yapılar görüldükten sonra yürüyerek Süleymaniye Camisi ve külliyesine ulaşılacak olup Mimar Sinan’ın türbesi görülecek sonrasında ilk önce Yeniçeri Ağası’nın makamı olarak sonra da Şeyhülislamlık makamı olarak kullanılan Ağa Kapısı tanıtılacaktır.

Söz konusu geziye velisi bulunduğunuz öğrencinin katılabilmesi için aşağıdaki dilekçeyi doldurmanız ve okul müdürlüğümüze ulaştırmanız gerekmektedir.


Okulunuz   Gezi Kulübünün düzenlemiş  olduğu ………….. tarihinde yapılacak olan İstanbul’un 3 Tepesi Gezisi’ne velisi bulunduğum ……….. numaralı …………. sınıfı öğrencisi …………………………………………………………..’ın katılabilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

                                                                                                             Veli  imzası

Yorum yapmak istermisiniz?

RSS yapılandırılmış değil.

———————————————————–

————————————————————

———————————————————-

———————————————————-

———————————————————

———————————————————

———————————————————

——————————————————–

————————————————————

——————————————————–

———————————————————

———————————————————–

——————————————————-

———————————————————–

E-mail adresinizi yazın

yeni yazılar posta adresinize gönderilsin
(E-posta adresinize gönderilen linki tıklamayı unutmayın)

——————————————————–

————————————————————

YAZI ETİKETLERİ

———————————————————-

———————————————————–

Yazıların ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

————————————————————–

Bu sitede emeğe saygı esastır