YAZAR HAKKINDA/ ABOUT THE AUTHOR

Ramazan_Bed_k

I’m a history teacher in İstanbul. I write about the history and natural beauties and tastes of İstanbul. You can trust the information in this blog. All articles and photographs are original.

İstanbul’u gezer, fotoğraflar, araştırır ve yazar. Samsun doğumlu olup, İstanbul’da Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapıyor.

İstanbul kent topoğrafyasını yeniden inşa eden, mevcut tarihi ve doğal mekanlar arasında yeni ilişkiler kuran yepyeni bir İstanbul kent rehberi hazırlıyor.

İstanbul, çocuk ve eğitim üzerine proje çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Aş için “İstanbul Konuşuyor”adlı eğitici kart paketi serisini hazırlıyor. Serinin Tarihi Yarımada ve Boğaziçi bölümleri İstanbul Kitapçısı raflarında.

Blog, blog yazarlığı ve İstanbul konulu, benimle yapılan söyleşi için ilgili link:http://www.evrengunlugu.net/2017/03/20/ramazan-beduk/

Nisan 2015’te benimle yapılan röportaj için tıklayın:  http://www.gezginrehberler.com/gezgin-sorular/gezgin-sorularin-nisan-2015-konugu-ramazan-beduk/

Ayrıca şurada da kısa bir biyografim kaleme alınmış: http://sozluk.evrengunlugu.net/ramazan-beduk-kimdir/

İletişim için e-mail: ramazanbeduk@gmail.com

Facebook adresi: https://www.facebook.com/ramazan.beduk

İstanbul ve eğitim konulu çalışmalarım

Öğrencilerine İstanbul’u tanıtan geziler düzenlemek, onlara İstanbul’u eğlenceli bir şekilde anlatmak öğretmenliğinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu geziler Osmanlı’da eğitimden İstanbul’un 7 tepesini keşfe; müzecilik tarihimizden Bizans mozaiklerine; Türk sanatını tanıyalımdan İslam bilim tarihine ; Mimar Sinan’ı tanıyalımdan Osmanlı su mirasını keşfe; İstanbul’un adalarını tanıyalımdan Büyükada’yı keşfe kadar geniş bir alanı kapsıyor. Öğretmen olduğundan mütevellit İstanbul’a bir öğretmen duyarlılığıyla yaklaşıyor. Dersini, öğrencilerine İstanbul’u gezdirerek anlatıyor. Onun için İstanbul bilinmesi gereken, keşfedilmesi gereken, araştırılması gereken, kaleme alınması gereken bir kent olduğu kadar bir eğitim materyalidir de aynı zamanda.

Öğrencilerine uyguladığı gezi programlarının ve İstanbul’a dair  eğitim çalışmalarının  detaylı bilgilerini şu linkte  bulabilirsiniz: http://www.biristanbulhayali.com/category/istanbul-gezileri

 

 

———————————————————–

————————————————————

———————————————————-

———————————————————-

———————————————————

———————————————————

———————————————————

——————————————————–

————————————————————

——————————————————–

———————————————————

———————————————————–

——————————————————-

———————————————————–

E-mail adresinizi yazın

yeni yazılar posta adresinize gönderilsin
(E-posta adresinize gönderilen linki tıklamayı unutmayın)

——————————————————–

————————————————————

YAZI ETİKETLERİ

———————————————————-

———————————————————–

Yazıların ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

————————————————————–

Bu sitede emeğe saygı esastır