İstanbul’un 7 tepesini yürüyerek keşfetmeyi amaçlayan gezi programımızın 1. etabı olan Topkapı Sarayı ve Ayasofya gezimiz

Ayasofya gezisi 2

Yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan ve temel hedefi şuan 5. sınıfta olan öğrencilerin 6. sınıfı bitirdiklerinde İstanbul’un 7 tepesini ve Suriçi bölgesini yani tarihi yarımadayı, bir program dahilinde öğretmeyi amaçlayan gezi programının ilk ayağı olan Topkapı Sarayı ve Ayasofya Gezisi’ni bugün gerçekleştirdik.

Toplam 11 geziden oluşacak olan programın bu yaz tatiline kadar sürecek olan ayağında hedef İstanbul’un 1.2. ve 3. tepelerini öğrenmek. 1. tepenin en önemli iki tarihi yapısı olan Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi’ni bugün gezdik. Gezi öncesi her zamanki gibi sınıfta gezide göreceğimiz tarihi yapıların kartlarından oluşan bir ön hazırlık çalışması yaptık. O bilgiler üzerine Türkçe öğretmenimiz Tuğçe Avcı’nında eşliğiyle gezimizi gerçekleştirdik.

Diğer gezi programımızda Sultanahmet Meydanı, Sultan Ahmet Camii ve Külliyesi, Yerebatan Sarnıcı ve Gülhane Parkı görülecektir.

Gezimize dair fotoğraflarımız aşağıda. Tam görüntü için fotoğrafların üzerine tıklamanız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın