Seferoğlu Apartmanı…(İstanbul’un ilk apartmanlarından)

Seferoğulları ve Tellioğullları. Türkiyenin belkide en ünlü iki ailesi. Çünkü  Kemal Sunal’ın, Şener Şen’in ve Adile Naşit’in başrollerini  paylaştığı “Tosun Paşa”  filmiyle bu  iki aile arasındaki rekabet Ve ” Tellioğullarına ölüm yaşasın Seferoğulları”  nidaları 7 den 70 şe herkesin zihnine kazınmış durumda. Aşağıdaki fotoğrafta İstanbul’un ilk apartmanlarından olan Seferoğlu Apartmanına ait.

İstanbul’un ilk apartmanları Galata bölgesinde yapılıyor. Çünkü bu bölge İstanbul’da ticaret ve finanasın aynı zamanda da Avrupai yaşam tarzının merkezi.

Seferoğlu Apartmanı Tünel Meydanı’nda. Tünel’in hemen yanında ki simit sarayı Seferoğlu Apartmanı’nın ilk katında bulunuyor. 2. 3. ve 4. katları hangi amaçla kullanılıyor bilmiyorum. Ama terasına kaçak bir kat eklendiğini iyi biliyorum.

İlk 4 kat tarih, son yarım kat  talan.

Bir Cevap Yazın

 1. Merhaba,

  BÖ 2011 için oy verirken tesadüf sitenize geldim ve çok güzel bir site, takibimdesiniz artık.

  İkinci resim benim de sitemde vardı “Beyoğlunda Biri Bizi Gözetliyor” tema için çekmiştim ama apartmanın hiyakesini bilmiyordum. Paylaşım için teşekkürler.

  Bu arada BÖ 2011 bol şanşlar…

  Sevgiler,

  Bengi

  • Merhabalar..,

   Beğeniniz mutlu etti…
   İlginize teşekkürler…

 2. İlginize teşekkür ederim…düşüncenize aynen katılıyorum…lakin bu fotoğrafların çekimi çok zor…bir fotoğraf için 10 ile 20 kare çekmek zorunda kalıyorum…

 3. Bence bu panoramik fotoğraflar, balıkgözü kameradan daha güzel olmuş. Her halükarda enfes bir blog, emeğine sağlık.