web analytics

Kadim tarihi yarımadanın şekli bozuldu

tarihi yarımada

Bu fotoğrafı Google Maps’i kullanarak az önce çektim. Yenikapı sahil dolgusu, tarihi yarımadanın denize doğru bir çıkıntı yapmasına neden olunca seyyahların detaylı bir şekilde tarif ettiği ve bir kartal gagasına benzettiği tarihi yarımadanın şekli bozuldu.

Söz konusu dolgu sahası 1 milyon kişilik kapasiteye sahip, miting ve fuar akanı olarak kullanılacak.

Bu yaziya 16 yorum yapilmis.

  • Güzelim İSTANBUL’umuzun tarihi yarım adasını örümcek kafalı zihniyetin bu hale getirmesinden başka ne beklenirki
   Saygılarımla.

 • google ve yandex haritalarına baktım ama ben göremiyorum. Nasıl oluyor?

 • Çünkü bunlar AMELSİZ,bunların çiğ insan ciğerlerini yiye yiye örneğin ( “FATİH HİLMİOĞLU ” nun ciğeri ) kimyaları biyolojileri değişti.yani insan değiller.Normal insandan böyle bir kusmuk çıkmaz çünki.

 • Denizi doldurmak demek istanbulun inşaatlarından ortaya çıkan molozların en kısa yoldan yani fazla mazot ve zaman harcanmadan dökülmesi demektir. Ki vu sayede kamyon başına alınan moloz dökme parasından daha fazla kar edilebilsin.

  • Sayın Servet yorumunuzdan denizi doldurmanın denize ve deniz canlılarına nasıl bir zarar verdiği hakkında bir fikriniz olmadığı anlaşılıyor..Aksi takdirde molozların denize dökülmesi yoluyla ekolojik dengeyi tahrip ederek kısa dönem için sağlanacak faydanın uzun dönemin birçok imkanlarını yok edeceğini görürdünüz…

   • amannn. balık ölmüş, ekoloji mafolmuş nolur ki. yaşasın rant, yaşasın para! hadi şimdi hep birlikte rant duasına çıkalım!

   • servet durumu savunmuyor ki, bilgi eksiği varsa tamamlarsınız, saldırmanın ne anlamı var?
    saygılar

    • Aynen. Tahir Bey birazcık gaza gelmiş lakin ben onun anladığının tam tersi bir anlam çıkarttım.

   • Onlar için hiç bir güzelliğin anlamı yok…Para para para….

  • Bu dolgularin dokulupte yaratilan igrenc alan..birde bu surecte gemiler ile denize birakilan hafriyat malzemelerinin yaptigi hasarlari nasil onaracagiz..

  • Dolgu malzemesi inşaat artığı değil. Marmara adasından çıkartıldı taşıma yoluyla söz konusu alana döküldü. Ama bence de önemli olan malzemenin ne ya da nerden geldiği değil, döküldüğü yerdeki ekolojinin içine edilmesidir.

  • Servet Fırat, yorumunuzu, iyi ki denizi dolduruyorlar böylece bazı giderler azalıyor ve karlı oluyor demek istediyseniz, vah ki ne vah…

 • işin kötü tarafı belki bunu istanbulun kullanılmayan biyerine yapsa orası degerlenecek tabii yaa denizz , denizi doldurduk helal bizeee dikkatleri çektikk ! ben okula giderken 1 sene boyunca bunların kamyonları sahil yolunu afedersiniz b1kkk etti arabamın altı surte surte gittim ! sagol devlet denizi doldurdun ülkemiz küçük olsa barii herkes Istanbula toplanmışş başka yere yatırım yapsanıza degerlensin ülkem canım benim topragım kanım

 • Deniz doldurma olayını kavrayamıyorum. Alan olarak küçük bir ülke oluruz, nüfus artar, artan nüfusu yerleştirmek amaçlı yeni alanlar yaratılabilir. Istanbul’a Anadolunun her tarafından insan getirip yerleştirirseniz olacağı budur. Deniz doldurmak doğayı mahvetmektir. 1980’li yılların başında Küçükyalı’da denizi doldurdular, deniz kenarındaki evlerde oturanlar denizi dürbünle seyreder hale geldi. Çamlık dediğimiz deniz kenarındaki çay bahçesinin son hali internetten gördüğüm kadarıyla üzüntü verici. Aynı olay İzmir Karşıyaka’nın da başına geldi, deniz dolduruldu .
  Istanbul’da bu işi yapan yıllarca belediye başkanlığı yapmış ve şimdi de başbakanlık yapan ve Istanbul’u sevdiğini sürekli belirten kişi. Miitng alanı için o dolgunun yapılması şart mı? Kanımca buna hiç gerek yok. Ama fuar alanı olarak para kazanmak için Istanbul’a bu kötülüğü yapmaktan çekinmiyorlar.

  • Küçükyalı da yapılan katliam o kadarla kalsaydı yine iyiydi. İdeal tepe den sahile inen yolda arabanızla denize düşecekmişsiniz gibi olurdu. Şimdi neredeyse adayla büyük ada ile birleştirecekler. Mahvettiler güzelim sahili…
   Çaldıkları çırptıkları yetmezmiş gibi zarar verip gidecekler telafisi olmayan…

Yorum yapmak istermisiniz?

RSS yapılandırılmış değil.

———————————————————–

————————————————————

———————————————————-

———————————————————-

———————————————————

———————————————————

———————————————————

——————————————————–

————————————————————

——————————————————–

———————————————————

———————————————————–

——————————————————-

———————————————————–

E-mail adresinizi yazın

yeni yazılar posta adresinize gönderilsin
(E-posta adresinize gönderilen linki tıklamayı unutmayın)

——————————————————–

————————————————————

YAZI ETİKETLERİ

———————————————————-

———————————————————–

Yazıların ve fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

————————————————————–

Bu sitede emeğe saygı esastır